Страница 1 из 1

За яких умов не виплачується пенсія

СообщениеДобавлено: 21 мар 2011, 14:50
Роби
За яких правових умов України не виплачується пенсія, прошу відповідсти терміново!

Re: За яких умов не виплачується пенсія

СообщениеДобавлено: 21 мар 2011, 15:00
Лендром
Такі умови визначені у статті 49 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування", зокрема виплата пенсій за рішенням територіального органу Пенсійного Фонду або за рішенням суду припиняється:
1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
2) у разі смерті пенсіонера;
3) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;
4) в інших випадках, передбачених законом.
Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону
(Стаття 46. Виплата пенсії за минулий час
1. Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.
2. Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом).

Re: За яких умов не виплачується пенсія

СообщениеДобавлено: 21 мар 2011, 15:15
Роби
Дякую за оперативність, але мене цікавить, така ситуація, мій дід жив протягом вересня - грудня 2010 року закордоном(у Німмеччині), чи можна в такому випадку припинити виплату пенсії, якщо вже з січня 2011 року від живе знову в Україні, пенсійники протягом перебування його закордоном пенсію виплачувати припинили.

Re: За яких умов не виплачується пенсія

СообщениеДобавлено: 21 мар 2011, 16:46
Лендром
Не знаю чому, але виплатити пенсію за вересень-грудень2010 року повинні. Може просто якась технічна помилка.
Бо до жовтня 2009 року справді існувала така норма, що якщо пенсіонер проживає закордоном, то за цей час пенсія йому не виплачується. Але тепер пенсія виплачується і при таких обставинах, бо 07 жовтня 2009 року Конституційний суд України визнав норму про те, що коли пенсіонер проживає закордоном за цей час пенсію не виплачують неконституційною і тому проживання в іншій країні не впливає на виплату пенсії.
Але треба врахувати, що пенсія припиняє виплачуватись, якщо пенсійонер не отримує більше 6 місяців підряд, тобто може виникнути ситуація, що проживаючи закордоном понад півроку, пенсія може бути припинена, тому краще оформити довіреність на родичів і все таки щомісячно її отримувати.